Wspomnienia …

Uczniowie, uczestnicy  praktyk zagranicznych wspominają okres pobytu w Sewilli, te wspaniałe cztery tygodnie 🙂

Grzegorz:

„Minęło wiele dni od naszych praktyk, jednakże co dzień wracam do tego i wykorzystuję wszystko czego się tam nauczyłem, co przeżyłem. Poznałem wiele osób, dzięki którym nawiązałem znajomości i to one pokazały mi nowe miejsca, piękniejsze miejsca Sewilli, których nie znałem

„Z tej strony LOGISTYCY! ❤️
Od naszego powrotu z Hiszpanii minęły 3 tygodnie. Bardzo miło wspominamy nasze praktyki i czas spędzony w Sewilli. Cieszymy się, że mieliśmy okazje poznać nową kulturę, język i nowych ludzi. Zdobyliśmy doświadczenie, które na pewno ułatwi nam znalezienie pracy. Staliśmy się bardziej odpowiedzialni i sumienni.
Andaluzja to piękne miejsce, do którego chcielibyśmy wrócić!

Zaszufladkowano do kategorii Blog | Dodaj komentarz

Przygoda w Sevilli dobiega końca.

Moim zdaniem uczniowie bardzo dobrze wykorzystali czas przeznaczony na zagraniczne praktyki zawodowe.

Oprócz typowych umiejętności związanych z zawodem zdobywali lub rozwijali inne. Samodzielnie dojeżdżali do miejsc pracy, niejednokrotnie daleko z przesiadką, musieli sobie radzić w takich sytuacjach pytając o drogę lub udzielając odpowiedzi na pytania spotkanych Hiszpanów. Dobrze odnajdywali się w sytuacjach „domowych” w zespole niejednokrotnie nowo poznanych rówieśników, bo przecież tworzyli grupę z czterech różnych klas. Potrafili bezproblemowo korzystać ze wspólnych łazienek i umiejętnie poruszać się w małym obszarze kuchennym. Ciekawie relacjonowali przebieg prac w miejscach odbywania praktyk i różne formy wspólnej aktywności: wycieczki, spacery, wieczór flamenco i pokaz przyrządzania paelli. Chętnie uczyli się języka hiszpańskiego.

Myślę, że ten czterotygodniowy pobyt miał bardzo pozytywny wpływ na uczniów, wpłynął na zwiększenie kompetencji zawodowych i społecznych, zwiększył umiejętności uczenia się,  rozwiązywania problemów, umiejętności interpersonalne, budowania relacji, planowania i samoorganizacji.


Szczegółowa relacja na facebook’u 🙂

Zaszufladkowano do kategorii Blog | Dodaj komentarz

Rozpoczęła się przygoda

Nasza podróż rozpoczęła się bardzo wcześnie, bo już o godzinie drugiej w nocy 25 lutego. O tej godzinie wyruszyliśmy spod budynku szkoły na lotnisko w Krakowie. Po kilku godzinach lotu przywitało nas słońce, ciepło …. i pan kierowca z organizacji Euromaind. W schronisku młodzieżowym czekała na nas jedna z opiekunek, Karolina i wreszcie mogliśmy odpocząć.


Nowy dzień i niespodzianka …. hiszpańskie śniadanie 🙂 ciasteczka, grzanki, dżem. Ale po chwili okazało się, że są płatki śniadaniowe, mleko, jogurt, sok. Damy radę!
Za nami prezentacje w firmach i pierwszy dzień w pracy. Pracodawcy są sympatyczni i chociaż są jeszcze trudności w porozumiewaniu się przygoda rozpoczęta.

Zaszufladkowano do kategorii Blog | Dodaj komentarz

Szkolenia job shadowing – działania w projekcie realizowane przez nauczycieli kształcenia zawodowego

Od września bieżącego roku grupa 7 nauczycieli kształcenia zawodowego Technikum im. J.Piłsudskiego w ZSP Nr 1 realizuje w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), projekt „Kształcimy zawodowo! Mobilność uczniów i kadry ZSP Nr 1 w Brzesku”. Celem realizowanych działań jest wspieranie doskonalenia zawodowego osób pracujących w dziedzinie kształcenia zawodowego młodzieży, wprowadzanie innowacji, stałe podnoszenie jakości kształcenia oraz wzmacniania współpracy z partnerami na szczeblu międzynarodowym. Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Blog | Dodaj komentarz

Gotowi na przygodę życia? Hola. Dentro de dos semanas estarás en camino a Sevilla. 

ADA Instituto Tecnico Superior,  Multiplicalia , Custom ink to miejsca w Sewilli, w których od  26.02.2018 uczniowie naszej szkoły będą realizować miesięczne praktyki zawodowe.

W okresie od 24.10.2017 do 30.01.2018 roku trwały przygotowania do wyjazdu uczniów klas III Technikum im. J. Piłsudskiego na miesięczne praktyki zawodowe  w Sewilli / Hiszpania. W projekcie uczestniczy 16 uczniów: po czterech z każdego typu technikum.  Wszystkie osoby zostały wyłonione podczas rekrutacji, która miała miejsce we wrześniu 2017 roku. Podczas rekrutacji, zgodnie z regulaminem  brano pod uwagę: oceny zachowania, oceny roczne z trzech przedmiotów zawodowych, udział w konkursach z przedmiotów zawodowych oraz test z języka angielskiego. Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Blog | 1 komentarz

Pierwsza pomoc

Dnia 23. stycznia odbyły się kolejne zajęcia przygotowujące nasza grupę do wyjazdu na praktyki.

Tym razem pierwsza pomoc i podstawowe zasady BHP. Zajęcia przeprowadziła p. Dorota Tomczyk nauczyciel przedmiotu „Edukacja dla bezpieczeństwa”.

Czekam na opinie uczniów na temat lekcji 🙂

Zaszufladkowano do kategorii Blog | 9 komentarzy

Rozmowa na Skype

Dzisiaj odbyła się rozmowa wszystkich uczestników praktyk zagranicznych z Panią Karoliną Kochanowską, koordynatorką projektu po stronie organizacji pośredniczącej czyli EUROMIND PROJECTS SL w Hiszpanii.

Spotkanie odbywało się w chmurze 🙂 czyli z wykorzystaniem Skype’a i p. Karolina poznawała uczniów indywidualnie. Rozmowy dotyczyły ich zainteresowań, oczekiwań odnośnie pobytu, miejsca odbywania staży zawodowych, itp.

Myślę, że po tych rozmowach wszyscy są  zadowoleni 🙂

Zaszufladkowano do kategorii Blog | 12 komentarzy

Praktyczny poradnik dla stażysty – rezydencje

Praktyczny poradnik dla stażysty (Rezydencje)

Zaszufladkowano do kategorii Blog | Dodaj komentarz

Pogoda w marcu

W marcu w Sewilli poczujecie już prawdziwą wiosnę. Po południu temperatura powietrza przeważnie wzrasta powyżej 20°C. Należy spodziewać się tam ładnej pogody. Słońce przy bezchmurnym niebie świeci już długo i intensywnie, co zwiększa odczucie ciepła. W marcu w Sewilli deszcz pada bardzo rzadko – w całym miesiącu są średnio tylko 4 dni z opadami. Noce są dosyć chłodne, chociaż temperatura powietrza w najzimniejszym momencie doby nie powinna spadać poniżej 10°C.

Jak czytać barometr pogody w Hiszpanii? (ikonografia)

Zaszufladkowano do kategorii Blog | 1 komentarz

Święta ….

Wesołych Świąt / Feliz Navidad

HISZPANIA, Sewilla, 5 grudnia 2012: Ulica w Sewilli w świątecznej dekoracji. AFP PHOTO / CRISTINA QUICLER

Hiszpania to kraj katolicki a religia odgrywa w życiu jej mieszkańców znaczącą rolę. Obowiązuje tu tradycyjny kalendarz świąt, podobny do tego w Polsce, a więc obchodzi się tu również święto Navidad, czyli Bożego Narodzenia. Jest to jednak zupełnie inne święto niż to w naszym kraju. Przede wszystkim o wiele więcej w nim radości oraz publicznego świętowania na ulicach.

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Ogłoszenia | Dodaj komentarz