Szkolenia job shadowing – działania w projekcie realizowane przez nauczycieli kształcenia zawodowego

Od września bieżącego roku grupa 7 nauczycieli kształcenia zawodowego Technikum im. J.Piłsudskiego w ZSP Nr 1 realizuje w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), projekt „Kształcimy zawodowo! Mobilność uczniów i kadry ZSP Nr 1 w Brzesku”. Celem realizowanych działań jest wspieranie doskonalenia zawodowego osób pracujących w dziedzinie kształcenia zawodowego młodzieży, wprowadzanie innowacji, stałe podnoszenie jakości kształcenia oraz wzmacniania współpracy z partnerami na szczeblu międzynarodowym. Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Blog | Dodaj komentarz

Gotowi na przygodę życia? Hola. Dentro de dos semanas estarás en camino a Sevilla. 

ADA Instituto Tecnico Superior,  Multiplicalia , Custom ink to miejsca w Sewilli, w których od  26.02.2018 uczniowie naszej szkoły będą realizować miesięczne praktyki zawodowe.

W okresie od 24.10.2017 do 30.01.2018 roku trwały przygotowania do wyjazdu uczniów klas III Technikum im. J. Piłsudskiego na miesięczne praktyki zawodowe  w Sewilli / Hiszpania. W projekcie uczestniczy 16 uczniów: po czterech z każdego typu technikum.  Wszystkie osoby zostały wyłonione podczas rekrutacji, która miała miejsce we wrześniu 2017 roku. Podczas rekrutacji, zgodnie z regulaminem  brano pod uwagę: oceny zachowania, oceny roczne z trzech przedmiotów zawodowych, udział w konkursach z przedmiotów zawodowych oraz test z języka angielskiego. Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Blog | 1 komentarz

Pierwsza pomoc

Dnia 23. stycznia odbyły się kolejne zajęcia przygotowujące nasza grupę do wyjazdu na praktyki.

Tym razem pierwsza pomoc i podstawowe zasady BHP. Zajęcia przeprowadziła p. Dorota Tomczyk nauczyciel przedmiotu „Edukacja dla bezpieczeństwa”.

Czekam na opinie uczniów na temat lekcji 🙂

Zaszufladkowano do kategorii Blog | 9 komentarzy

Rozmowa na Skype

Dzisiaj odbyła się rozmowa wszystkich uczestników praktyk zagranicznych z Panią Karoliną Kochanowską, koordynatorką projektu po stronie organizacji pośredniczącej czyli EUROMIND PROJECTS SL w Hiszpanii.

Spotkanie odbywało się w chmurze 🙂 czyli z wykorzystaniem Skype’a i p. Karolina poznawała uczniów indywidualnie. Rozmowy dotyczyły ich zainteresowań, oczekiwań odnośnie pobytu, miejsca odbywania staży zawodowych, itp.

Myślę, że po tych rozmowach wszyscy są  zadowoleni 🙂

Zaszufladkowano do kategorii Blog | 12 komentarzy

Praktyczny poradnik dla stażysty – rezydencje

Praktyczny poradnik dla stażysty (Rezydencje)

Zaszufladkowano do kategorii Blog | Dodaj komentarz

Pogoda w marcu

W marcu w Sewilli poczujecie już prawdziwą wiosnę. Po południu temperatura powietrza przeważnie wzrasta powyżej 20°C. Należy spodziewać się tam ładnej pogody. Słońce przy bezchmurnym niebie świeci już długo i intensywnie, co zwiększa odczucie ciepła. W marcu w Sewilli deszcz pada bardzo rzadko – w całym miesiącu są średnio tylko 4 dni z opadami. Noce są dosyć chłodne, chociaż temperatura powietrza w najzimniejszym momencie doby nie powinna spadać poniżej 10°C.

Jak czytać barometr pogody w Hiszpanii? (ikonografia)

Zaszufladkowano do kategorii Blog | 1 komentarz

Święta ….

Wesołych Świąt / Feliz Navidad

HISZPANIA, Sewilla, 5 grudnia 2012: Ulica w Sewilli w świątecznej dekoracji. AFP PHOTO / CRISTINA QUICLER

Hiszpania to kraj katolicki a religia odgrywa w życiu jej mieszkańców znaczącą rolę. Obowiązuje tu tradycyjny kalendarz świąt, podobny do tego w Polsce, a więc obchodzi się tu również święto Navidad, czyli Bożego Narodzenia. Jest to jednak zupełnie inne święto niż to w naszym kraju. Przede wszystkim o wiele więcej w nim radości oraz publicznego świętowania na ulicach.

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Ogłoszenia | Dodaj komentarz

Kolejna lekcja…

Kolejna lekcja hiszpańskiego przed wyjazdem na praktykę.  Tym razem rozmowy o pogodzie. Cieszę się, że macie tyle zapału i z uśmiechem przychodzicie na te zajęcia.

A co powiecie o pogodzie w Polsce? Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Blog | 4 komentarze

Spotkanie pierwsze

Odbyło się pierwsze spotkanie uczestników wyjazdu i ich rodziców z Panią dyrektor Marią Górą, Panią wicedyrektor Dorotą Jedlińską, która jest koordynatorem projektu oraz opiekunami stażu Paniami Anną Smytry – Kamińską i Bożeną Maksylewicz.

W trakcie spotkania przedstawiono warunki finansowania projektu czyli wyjazdu na zagraniczne staże zawodowe, miejsce zakwaterowania, ogólny plan pobytu a także podpisano umowy uczestnictwa w projekcie.

Kolejny ważny krok realizacji przedsięwzięcia za nami.

 

Zaszufladkowano do kategorii Blog | 1 komentarz

Partner projektu – EUROMIND PROJECTS SL

EuroMind jest międzynarodową firmą doradczą i szkoleniową specjalizującą się w organizacji projektów kształcenia i szkolenia zawodowego z siedzibami w Andaluzji – w Sewilli i Ubedzie Hiszpania.
EuroMind, jako organizator szkoleń realizuje projekty w obszarze edukacji zawodowej, ogólne i sektorowe kursy językowe, praktyki i warsztaty dla uczniów techników i szkół zawodowych, wizyty obserwacyjno-studyjne, seminaria, warsztaty poświęcone różnym stylom życia i zwyczajom panującym w państwach członkowskich Unii Europejskiej, jak również zajęcia dedykowane metodom efektywnego i praktycznego poszukiwania pracy na terenie UE.
EuroMind promuje i realizuje szkolenia dla nauczycieli oraz organizuje dla uczniów i absolwentów staże zawodowe oraz dodatkowe zajęcia w ramach wymiany. Dzięki naszym wysiłkom, zarówno młodzież, jak i kadra nauczycielska, mają możliwość wykorzystania w pełni szans rozwoju kompetencji zawodowych i umiejętności, które oferują europejskie programy edukacyjne.
Organizacja, we współpracy z placówkami kształcenia zawodowego w Andaluzji, zapewnia najwyższej jakości szkolenia zawodowe dla uczniów realizowane na terenie warsztatów tychże szkół, w takich dziedzinach jak: komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych (CNC), elektryka – konstrukcja samochodu elektrycznego – ebuggy, odnawialne źródła energii, hydraulika, projektowanie graficzne i przemysłowe, projektowanie 3D, turystyka – obsługa programu Amadeus, marketing i reklama – tworzenie kampanii reklamowych, projektowanie aplikacji na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, mechanika lotnicza, obsługa portów przy użyciu programów Baplie i Navision, krawiectwo – projektowanie i konfekcja stroju flamenco, taniec flamenco dla uczniów szkół zawodowych artystycznych.
Jako organizator szkoleń zawodowych, euroMind współpracuje z łącznie ponad 500 prywatnymi przedsiębiorcami, fundacjami, stowarzyszeniami, urzędami miast, co pozwala na zagwarantowanie miejsc praktyk międzynarodowym stażystom w prawie wszystkich sektorach gospodarczych, takich jak: turystyka, administracja biznesowa, gastronomia, logistyka, hotelarstwo, medycyna, moda, fryzjerstwo, kosmetyka, fizjoterapia, marketing, media, reklama, PR, IT, prace społeczne, logistyka, pielęgniarstwo, przemysł i budownictwo, geodezja.
EuroMind również wspólnie z firmami opracował programy praktyk grupowych, które do tego celu wykorzystały swoje zaplecze szkoleniowe i urządzenia. Wśród opracowanych wspólnie programów praktyk znajdują się takie programy jak: konstrukcja i programowanie dronów – program opracowany wspólnie z firmą Conmasfuturo, analiza mikrobiologiczna – program opracowany wspólnie z firmą Innoagral, biobudownictwo – program opracowany we współpracy z firmą Caprinatura, program praktyk dla ślusarzy w firmie ForjaTiznajo, czy program projektowania gier video opracowany i realizowany przez firmę The Game Kitchen.

http://euromind.es/residences-for-students/?lang=pl

Zaszufladkowano do kategorii Ogłoszenia | Dodaj komentarz