Ostatnie przygotowania

Uczniowie wyjeżdżający do Hiszpanii brali udział w kursie pierwszej pomocy. Uczyliśmy się między innymi jak reagować w przypadku utraty przytomności, jak poprawnie przeprowadzać resuscytację w różnych przypadkach, jak zaopiekować się poszkodowanym, a także jak zapobiegać niebezpieczeństwom. Zademonstrowane bardzo praktyczne przykłady na pewno przydadzą nam się w razie zagrożenia.

Za nami ostatnie zajęcia przygotowujące do wyjazdu – spotkanie z Panią Pedagog.
Lekcje zaczęliśmy od nazwania i zapisania naszych lęków związanych z wyjazdem. Następnie staraliśmy się zmierzyć z tymi obawami. Kolejnym etapem zajęć było ćwiczenie, które miało na celu poprawienie naszego pozytywnego myślenia.
Lekcja ta była bardzo przydatna i pomogła nam poradzić sobie ze stresem związanym z miesięcznymi praktykami w Hiszpanii oraz zamienić lęki w ciekawe wyzwania i pouczające doświadczenia.