ADA Instituto Tecnico Superior,  Multiplicalia , Custom ink to miejsca w Sewilli, w których od  26.02.2018 uczniowie naszej szkoły będą realizować miesięczne praktyki zawodowe.

W okresie od 24.10.2017 do 30.01.2018 roku trwały przygotowania do wyjazdu uczniów klas III Technikum im. J. Piłsudskiego na miesięczne praktyki zawodowe  w Sewilli / Hiszpania. W projekcie uczestniczy 16 uczniów: po czterech z każdego typu technikum.  Wszystkie osoby zostały wyłonione podczas rekrutacji, która miała miejsce we wrześniu 2017 roku. Podczas rekrutacji, zgodnie z regulaminem  brano pod uwagę: oceny zachowania, oceny roczne z trzech przedmiotów zawodowych, udział w konkursach z przedmiotów zawodowych oraz test z języka angielskiego.

W pierwszym półroczu zgromadziliśmy wymagane dokumenty, uczniowie wypełnili  aplikacje zawodowe, zakupiliśmy ubezpieczenie oraz bilety lotnicze.  Uczestnicy projektu wzięli udział w kursie języka hiszpańskiego w wymiarze 20 godz., przygotowaniu kulturowym –  10 godz.,  spotkaniach organizacyjnych , przygotowaniu pedagogicznym ,  przygotowaniu z pierwszej pomocy, przypomniano im  przepisy BHP w miejscu pracy.

W styczniu odbyła się rozmowa wszystkich uczestników praktyk zagranicznych z Panią Karoliną Kochanowską, koordynatorką projektu po stronie organizacji pośredniczącej czyli EUROMIND PROJECTS SL w Hiszpanii.  Spotkanie odbywało się w chmurze, czyli z wykorzystaniem Skype’a . Pani  Karolina poznawała uczniów indywidualnie. Rozmowy dotyczyły ich zainteresowań, oczekiwań odnośnie pobytu, miejsca odbywania staży zawodowych, itp. W czwartek odbędzie się ostatnie spotkanie organizacyjno – uzupełniające. Pozostało jeszcze spakować walizki i …. powtórzyć hiszpański

Hola. Dentro de dos semanas estarás en camino a Sevilla.

Z młodzieżą w roli opiekunów wyjeżdżają do Hiszpanii pani Bożena Maksylewicz oraz pani Anna Smytry – Kamińska.

Realizacja projektu „Kształcimy zawodowo! Mobilność uczniów i kadry ZSP Nr 1 w Brzesku” w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” jest w całości finansowana z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

Już w kwietniu br. rozpoczynamy rekrutację na wyjazd kolejnej grupy młodzieży na praktyki zawodowe do Sewilli w listopadzie 2018r.

Jedna odpowiedź na „Gotowi na przygodę życia? Hola. Dentro de dos semanas estarás en camino a Sevilla.

1. Bożena pisze:

Uff! Przygoda życia 🙂